Skip Navigation LinksYeni Sayfa > Kitap > Detay


resmi büyüt

Sofinin Dünyası

Fiyatı

:

20,00TL

Yeni Sayfa Fiyatı

:

15,00 TL ( 13,89 TL + KDV)

Kazancınız

:

%25

Yazar

:

Yayınevi

:

Pan Yayıncılık

Dizi

:

Gri Yayın Dizisi

Barkod

:

9789758434572

ISBN

:

Editör

:

Çeviren

:

Kapak / Resimleyen

:

Ersu PEKİN

Basım Yeri / Tarihi

:

İstanbul   1900 / Ocak

Kapak Türü

:

Kağıt Türü

:

Sayfa Sayısı

:

0

Boyutları

:

0,0 x 0,0 x 3,5 cm.

Temin Süresi

:

4 gün


 
istek listeme ekle fiyatı düşünce haber ver

Kitap Hakkında

"Benzer insanların", yüzeysel bilgilerin geçerli olduğu çağımızda, "3000 yıllık geçmişinin hesabını yapamayan insan günübirlik yaşayan insandır" diyen Goethe'nin günübirlik insanlarından olmama yolunda ciddi bir adım.

15. yaşgününü kutlamaya hazırlanan Sofie, bir gün posta kutusunda "Kimsin" yazılı bir not bulur. Bu sorudan hareketle, bütün bir felsefe tarihinde sorulmuş soruları ve cevapları, sürükleyici bir roman kurgusu içinde anlatan Jostein Gaarder, Umberto Eco'nun "Gülün Adı"nda Ortaçağ teolojisini romanlaştırma gücünü bu kitabında felsefede gösteriyor.

Gaarder (1952) özellikle gençliğe yönelik kitaplarıyla tanınan Norveçli bir felsefe öğretmeni.

"Sofie'nin Dünyası" yayınlandığı 1991 yılından bu yana aralarında Korece, Rusça, Japonca, Arapça gibi diller de olmak üzere kırka yakın dile çevrilmiş ve yayınlandığı her ülkede en çok satan kitap olma başarısını elde etmiştir.

Okuyucu Yorumları


(13) 22/08/2005
Felsefe Tarihi Üzerine Bilgi Edinmek İsteyen Herkesin Okuyabileceği Bir Roman
Bu kitabı okuyan bir insan bence iyi bir filozof olabilir. Çünkü bir filozofun değil birçok filozofun hayatını anlatan bu kitap aynı zaman da içimizdeki çocuğu öldürmememizi sağlıyor. Kitabın içinde de dediği gibi hayret etme yeteneğimizi öldürmemeliyiz. Bence bu roman okullarda (özelliklede 6. ve yukarı sınıflarında) ders kitabı olmalı. Çünkü bu şekilde hayata şaşırmayı öğrenebiliriz. Eğer toplumun magazin haberleri dışında bir konuya şaşırmasını isterseniz bu romanı okuyun, okutun, anlatın ve tavsiye edin. Sofi'nin dünyası bizim çağdaş toplumlar arasında yer almamızı sağlayacaktır.
Görüşe katılım (26 kişi): % 4 katılmıyor,
% 96 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum

(22) 17/08/2005
Felsefeye nerden başlayacağını bilemiyorsan
Felsefe ansiklopedisi gibi bir kitap fakat bunu daha eğlenceli bir yoldan yapıyor. 15 yaşındaki bir kızdan yola çıkarken düşünmeye başladığınızı göreceksiniz. Acele etmeyin sindire sindire okuyun. Ama mutlaka okuyun bence.
Görüşe katılım (11 kişi): % 36 katılmıyor,
% 64 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum

(17) 04/02/2005
yeni başladım ve süper
Ben felsefeyi hep açılması imkansız olan bir kapı sanırdım ama bu kitaba başladıktan sonra bu kapının çok rahat açıldığını ve bununla birlikte benim de yeni kapılar açabileceğimi gördüm. Felsefeyle ilgilenenler için süper bir kitap, şiddetle tavsiye ederim...
Görüşe katılım (7 kişi): % 14 katılmıyor,
% 86 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum

(25) 12/11/2004
Oldukça İyi
Sofie'nin Dünyası her kitaplıkta bulunması gereken bir "klasik" kitap olmasına rağmen felsefenin alabildiğine özgür dünyasını tanımak için birebir bir kitap... Felsefeye giriş anlamında yapılacak en güzel başlangıç, ancak gerçekten baştaysanız, kitabı geri dönüşlerle okumak kitabı daha değişik açılardan görmeye ve bağlantıları kurmaya yardımcı olacaktır, iyi okumalar...
Görüşe katılım (4 kişi): % 25 katılmıyor,
% 75 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum

(25) 29/01/2003
Felsefe Hakında Bilgi Başlangıç Yapmaları için İdeal Bir Roman
"Sofi'nin Dünyası" adlı roman, felsefe hakkında bilgi edinmek isteyenler için ideal bir başlangıç romanı olabilir. Okurken düşündüren ve sizi sorgulamaya yönlendiren basit bir anlatımı olan ve okuyan kişiyi sıkmamak için felsefenin ağır konularını basitleştirerek küçük bir hikayeyi de bu felsefi bilgileri verirken konuların ağırlığına göre kullanan çok akıllıca yazılmış bir romandır. Dünyayı eleştirel bir gözle bakmanızı sağlayacak ve sizi başka dünyalara sürükleyebilecek bir roman. "Sofi'nin Dünyası" adlı roman okuyucuyu gerçekten etkileyen, okurken romanın kahramanı olan Sofi'ye sorulan soruların dolaylı olarak size de soruluyor olması ve bu sorular gerçektende günlük yaşama dalmış insanların belki de hiç aklına gelmeyen fakat her insanın kendi içinde bir cevabını sakladığı sorular. Fakat Sofi'nin bu sorulara verdiği cevaplar, sizi bile şaşırtacak ve derinden etkileyecek ve kendinizi sorgulamaya yönlendirecek cevaplar olacaktır. Bundan dolayı, bu roman her düşünen insanın kütüphanesinde bulunması gereken bir romandır.
Görüşe katılım (37 kişi): % 31 katılmıyor,
% 69 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum
Yorum yapmak için tıklayınız...

Bu kategoride en çok yorum yapılan ürünleri görmek için tıklayın...

 

Kitap > Edebiyat
Kitap > Felsefe Sosyoloji Antropoloji > Felsefe Tarihi

 

 

 
 

 

 

 
  Sepetiniz boş.

TOPLAM

0

   
 

Saftirik Greg'in Günlüğü 8 / Batsın Bu Dünya

Epsilon Yayınevi


 
 

Sofinin Dünyası

Pan Yayıncılık