Skip Navigation LinksYeni Sayfa > Kitap > Detay


resmi büyüt

Barış Manço: Uzun Saçlı Dev Adam

Fiyatı

:

13,00TL

Yeni Sayfa Fiyatı

:

8,46 TL ( 7,83 TL + KDV)

Kazancınız

:

%35

Yazar

:

Yayınevi

:

Epsilon Yayınevi

Dizi

:

Hayatın İçinden

Barkod

:

9789753317054

ISBN

:

975331705-0

Editör

:

Meltem Erkmen

Çeviren

:

Kapak / Resimleyen

:

Pınar Kazma

Basım Yeri / Tarihi

:

Istanbul   2005 / Şubat

Kapak Türü

:

Karton Kapak

Kağıt Türü

:

Kitap Kağıdı

Sayfa Sayısı

:

360

Boyutları

:

19,5 x 13,5 x 2,2 cm.

Temin Süresi

:

Tükendi


 
Satış dışı istek listeme ekle fiyatı düşünce haber ver satışa çıktığında haber ver+
İkili Fırsat!

21,14 TL
19,51 TLKitap Hakkında

Biz milyonlar hiç unutmadık seni...
Zaten hiç ayrılmadık ki seninle...
Öyle değil mi sevgili BARIŞ MANÇO... Arkadaşım Barış...
Sevgili BARIŞ ABİ...
Ya da milyonların dediği gibi BARIŞ BABA...

Okuyucu Yorumları


(24) 30/07/2008
Keşfedeksiniz
Barış Manço severler için arşivlik bir kitap. Kitap 360 sayfa. Her sayfada Barış Manço'yu yakından tanıyorsunuz. Şarkılarının hikayelerini okuyorsunuz. Okudukça yeni şeyler öğreniyorsunuz. Barış Manço'yu Türk Müziğini,Türk pop Müziğini,Anadolu Rock'u, Türkülerimizi keşfediyorsunuz.
Görüşe katılım (2 kişi): % 0 katılmıyor,
% 100 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum

(24) 22/06/2005
Ne Kadar Az Tanıyormuşum Seni, Barış Abi
Kitabı okurken, Barış Manço'yu ne kadar az tanıdığımı fark ettim. İyisiyle, kötüsüyle duru ve akıcı bir üslup ile yazılmış. Zengin içerik arasından en çok hoşuma giden Barış Manço'nun kendisiyle yapılmış söyleşilerdi. Tüm araştırmaları ve bu güzel derlemesini okurlarla paylaştığı için Hulusi Tunca'ya, ve bu kitabı bana tanıtan Picus dergisine teşekkür ediyorum. Hey Gidi Günler Hey dizisinin, örneğin Cem Karaca ile, devamı gelecek mi? Merak ettiğim cevaplardan biri de bu soruya dair..
Görüşe katılım (2 kişi): % 45 katılmıyor,
% 55 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum

(29) 08/05/2005
Barış Manço - Hey Dergisi
Böyle bir kitabın çıkmasıyla yeni kuşak Türkiye'nin en iyi müzik dergisi olan Hey Dergisini, Barış Manço'nun müzik olarak en iyi dönemlerini, 1970 ve sonrası gruplarını, Kurtalan Ekspres kurucu elemanlarının Ahmet Güvenç ve Bahadır Akkuzu'nun olmadığını. Onların gruba 1976'dan sonra katıldığını, onlardan önce grupta daha önemli elemanlarında olduğunu, Kurtalan Ekspres'in 1972'de kurulduğunu ve Barış Manço'nun 1970-1983 arası grup müziğine ne derece önem verdiğini öğrenmiş oldu. Ayrıca Barış Manço'yu takip eden eski kuşak ise yıllardır okuduğu Hey Dergisi'nde çıkan Barış Manço'yla ilgili haberleri ve röportajları 1970 ve sonrası gruplarını, müziğinin ne derece önemli olduğunu yeniden hatırlamış oldu. Kitaptaki bazı eksiklere gelince, Hey Dergisi yayın hayatına 1989'a kadar devam ettiği ve Barış Manço hakkında bu yıla kadar bir çok haber çıkmasına rağmen 17 ekim 1983'ten sonraki sayılarda çıkan haber ve röportajlar kitaba konmamış. Aynı zamanda yine bu tarihten evvelki bazı sayılarda çıkan yazılarda atlanmış. 1983'ten sonra direkt olarak Hey Dergisi harici 1988 ve sonrası medyatik Barış Manço'yla ilgili yazılar yazılmış. Ayrıca kitapta bir resim bile yok. Hey'deki yazılarla birlikte eski resimlerde kitaba konsaydı kitap, Barış Manço Hey arşivi niteliğinde daha güzel olurdu. Yinede barış mançoyla iligili önemli bir kaynak, güzel bir kitap teşekkürler hulusi tunca.
Görüşe katılım (5 kişi): % 22 katılmıyor,
% 78 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum

(27) 15/03/2005
O BİR EFSANEYDİ VE EFSANELER ASLA ÖLMEZ.
BARIŞ MANÇO.Bu ismi duyduğumuzda bir durup düşünmek gerektiğine inanıyorum.Çünkü bu isim hem Türkiye hem de dünya için önemli bir isimdi.Eğer bir insan gerek Japonya'da gerek Belçika'da ve dünyanın birçok yerinde kendi şarkılarını söyletebiliyorsa ve bu insan öldüğü zaman dünya ağlıyorsa, Japonlar İstanbula gelip, Barış Abimizin evini ve kabrini ziyaret ediyorsa BARIŞ MANÇO özel bir insandır.Diğer sanatçılardan çok ama çok farklıdır.Eğitimi,kültürü,insanlarla diyaloğu ve yaptığı şarkılar onu daha da özel yapmıştır ki ölümünün üzerinden 6 sene geçmiş olmasına rağmen kimse onu unutmamıştır ve unutmayacaktır da. Şarkısında insanlara ders veren, insanlığı öğreten onun gibi bir sanatçı daha var mıdır? Yoktur tabii ki. Hiçkimse şarkısında "garipleri giydir ipek şal ile, kimse göçmez bu dünyadan mal ile" dememiştir. Şimdiki şarkılar malum.O bir değerdir ve keşke devletimiz de o değere sahip çıkıp, bunca zaman Barış Abinin yaşadığı ve çok sevdiği evini müze haline getirseydi.Bunu yapmak çok mu güçtü.O Türkiye'yi, Türkleri tanıtmak için neler yaptı karşılığının da şimdiki gibi olmaması gerekirdi.SENİ ÇOK SEVİYORUZ BARIŞ MANÇO.KALBİMİZDESİN.
Görüşe katılım (10 kişi): % 26 katılmıyor,
% 74 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum

(19) 11/03/2005
BARIŞ ÇELEBİ
Barış Manço. Türkiye?nin sanat dalında yetiştirdiği en büyük ve en önemli değerlerin başında geliyor... Ben bu değere karsı saygısız davrananları onun kemiklerini sızlatanları kınıyorum ilk önce ve devletimize de olan sitemimi dile getirmek istiyorum. Biz neden değerlerimize, bu ülke için canını kanını ortaya koyanlara sahip çıkmıyoruz ( özellikle devlet olarak)... Neyse bu kitap için sayın Hulusi Tuncay?a sonsuz teşekkürler inşallah bu eserlerin devamı hep gelir ve kazanan hep barış olur...
Görüşe katılım (5 kişi): % 34 katılmıyor,
% 66 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum

(38) 04/02/2005
Barış dünya işlerini en sona atmış mükemmel bir insandı.
Bu kitabı yazdığınız için ellerinize sağlık Barış?ı başta Türkiye? ye sonra dünyaya tanıtanlar kervanına sizde hoş geldiniz. Barış hem bu devletin kültür elçisi idi hem de bir gezgin, şimdi gerçek olan şudur ki onun şarkısındaki sözleri yeni nesil bu gençlik anlayarak sorgulayarak dinlemeliler. Barış giderken hepimize bir çok şey bıraktı. Ama bıraktığı en önemli şey insan sevgisidir.
Görüşe katılım (18 kişi): % 17 katılmıyor,
% 83 katılıyor.
Siz ne kadar katılıyorsunuz? Katılmıyorum Bu görüşe ne kadar katılıyorsunuz?  tıklayın... Katılıyorum
Yorum yapmak için tıklayınız...

Bu kategoride en çok yorum yapılan ürünleri görmek için tıklayın...

 

Kitap > Biyografi-Otobiyografi > Sanat-Edebiyat

 

 

 
 

 

 

 
  Sepetiniz boş.

TOPLAM

0

   
 

Saftirik Greg'in Günlüğü 8 / Batsın Bu Dünya

Epsilon Yayınevi


 
 

Barış Manço: Uzun Saçlı Dev Adam

Epsilon Yayınevi